Hakkımızda

Wellcare, ilaç sektöründe 50 yılı aşkın birikim ve tecrübeye sahip İLKO İlaç’ın tüketici sağlığı markasıdır.

İLKO İlaç; modern tıbbın ihtiyaç duyduğu ileri teknolojileri kullanarak, insanların yaşam kalitesini artıran ve hayat kurtaran ‘yenilikçi’ ürünleri kullanıma sunarak, tüm üretim ve Ar-Ge yatırımlarıyla; küresel rekabette öncü bir şirket olmayı hedeflemektedir.

İLKO İlaç, bütün majör tedavi alanlarını kapsayan geniş bir ürün portföyüne sahiptir.

Ayrıca biyoteknoloji ve tüketici sağlığı (Wellcare) alanlarında faaliyet göstermektedir.

Türkiye’nin en çok Ar-Ge harcaması yapan 10 ilaç firmasından biri olan İLKO İlaç’ın iki ayrı Ar-Ge Merkezi bulunmaktadır:

– Hacettepe Teknopark içinde yer alan İLKO Argem Ar-Ge Merkezi’nde küçük moleküllü jenerik ve Wellcare markalı tüketici sağlığı ürünlerin yanı sıra ileri teknolojiye dayalı ve inovatif ürünlerin geliştirilmesi için çalışmalar sürdürülmektedir.

– Türkiye’nin ilk biyoteknoloji Ar-Ge Merkezi olan İLKO Argem Biyoteknoloji Merkezi ise rekombinant DNA teknolojisi araç olarak kullanılarak biyoteknolojik ilaçlar geliştirmek üzere faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Tüketici Güvenirliği ve Kalite

Wellcare; vitamin, mineral, bitkisel ekstrakt, Omega 3, burun sağlığı (Sinomarin) probiyotik (Provim), sindirim sağlığı, melatonin gibi farklı endikasyonlardan oluşan geniş potföyü ile kullanıcılarına destek olmaktadır. Bu kapsamda Avrupa regülasyonlarına uygun ve klinik çalışmalarla etkinliği kanıtlanmış, uluslararası standartlardaki hammaddelerden yola çıkılarak alanında fark yaratan özgün ürünler geliştirilmektedir.

Değer Katan Yüksek Standartlarda Üretim

İLKO İlaç Üretim Tesisleri; aşağıdaki sertifikalara sahiptir:
 • T.C. Sağlık Bakanlığı GMP

 • EU GMP

 • Rusya GMP

 • ISO 13485 Tıbbi Cihaz Üretim Sertifikası

 • ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi

 • ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi

 • ISO 9001

 • ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

 • BS 10012 Veri Koruma Kişisel Bilgi Yönetim Sistemi

 • TSE Covid 19 Güvenli Üretim

 

WELLCARE  ‘Sağlıkla Yaşama Sanatı’  misyonu çerçevesinde yürüttüğü faaliyetlerinde, sosyal ve etik sorumluluk bilinciyle hareket eder.
Bu doğrultuda WELLCARE ürünleri için de ilaç üretim standartları birebir uygulanarak son tüketicilere kaliteli, etkin ve güvenli ürünler sunulur.

Çevre ve Doğa Duyarlılığı

WELLCARE için sürdürülebilirlik vizyonu şirket kültürünün ayrılmaz bir parçasıdır. Hammadde temininden ürünlerin tüketici ile buluşmasına kadar sürecin her aşamasında karbon ayak izini azaltmak için azami gayret gösterir. Doğaya ve hayvanlara saygı değerlerini en üst seviyeye taşır.

İlko İlaç Üretim Tesisleri;

 • T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sıfır Atık Belgesi

 • T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Beratı

 • T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Türkiye’nin En Temiz Sanayi Tesisi Ödülüne sahiptir.


İLKO İlaç’ın 50 yılı aşan birikim ve tecrübesi, Ar-Ge ve üretim gücü, uluslararası iş ortakları ile WELLCARE; yaşamın, doğumdan itibaren her aşamasında ve günlük hayatın her safhasında, yaşam kalitenizi yükseltecek, sağlık otoriteleri tarafından onaylı, bilimsel çalışmalara dayanan güvenilir ürünleri ile size ve ailenize ‘Sağlıkla Yaşama Sanatı’ sunuyor.

Wellcare Dünyası

Vitamin ve Mineraller

Wellcare Vitamin ve Mineral Portföyünde yer alan farklı formlardaki D vitamini ürünleri ile her zaman yanınızda.

Sindirim

Wellcare Sindirim Sağlığı, sindirim sistemini başlıca sıkıntıları kabızlık, gaz, şişkinlik ve hazımsızlık için destek ürünler.

Probiyotikler

Probiyotik bakteriler sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur.

Bitkisel Takviyeler

Probiyotik bakteriler sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur.

Sinomarin®

Yenidoğandan itibaren kullanımı uygun geniş ürün portföyü ile burun sağlığı ve artan enerji sorunlarına çözüm sunar.

Kadın Sağlığı

Toplumda görülme sıklığı her gün artan alerji sorunlarına yönelik ürün portföyü ile semptopların azalmasına destek olur.

E-Bülten

Wellcare ile ilgili haber ve duyurularımızdan haberdar olmak için E-Bültenimize üye olunuz.


  Yukarıda bulunan iletişim bilgilerime şirketinizin tüm markaları ile ilgili tanıtım, teklif, promosyon, anket, etkinlik gibi her türlü doğrudan ve dolaylı pazarlama faaliyetleri kapsamında ticari elektronik ileti gönderilmesini,

  Tarafıma bildirilen amaç ve süre ile kişisel verilerimin işlenmesi muhafazası ve gerektiğinde 3. kişilerle paylaşılmasına açık rıza gösterdiğimi belirtir Aydınlatma Metnini okuyup anladığımı ve Açık Rıza Beyanını okuyup rıza gösterdiğimi;